Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Felbabka

Z Pod Dědem - Wiki

Přejít na: navigace, hledání
Felbabka
Status obec
Počet obyvatel 227 (3.7.2006)
PSČ 268 01
Starosta Libor Štorkán


Obecní úřad Felbabka

Felbabka 4
268 01 Hořovice
Telefon: +420 311 512 352
Fax: +420 311 512 352
E-mail: obec.felbabka@quick.cz


Úřední hodiny městského úřadu

Pondělí: 17:00 - 19:00
Úterý: -
Středa: 17:00 - 19:00
Čtvrtek: -
Pátek: -
Sobota: -
Neděle: -


Aktuální události

-


O obci

Vesnice leží na úpatí svahu vrchu Ostrého téměř 500 m nad mořem, nedaleko od města Hořovic na hranici s Příbramskem. Je mezi několika vršky, jihozápadně se táhne souvislé brdské zalesněné pásmo, blízko je mohutný Plešivec (636 m.n.m.)

Felbabka má břidličnatý podklad, lze tu najít trilobity – ráčky – zkamenělé obrazy pradávné minulosti kraje, ale i pozůstatky brdské květeny (koniklec, bělozářka, Kociánek...).

Obec má vlastní vodovod s vodou vhodnou pro kojence a také dvě čističky odpadních vod. Obec nemá zemědělský charakter. Obyvatelé převážně dojíždějí za zaměstnáním do okolních měst Hořovic, Komárova, Žebráka i Prahy a jiných.

Dopravní obslužnost pro obec je na dobré úrovni. Na trati Hořovice-Příbram jezdí autobusy každou hodinu oběma směry. Doprava je zajištěna i ve dnech pracovního klidu.

Obec Felbabka má v současné době 108 popisných čísel, z toho téměř 30 domů je rekreačních. V současné době probíhá výstavba 15 rodinných domků a většina z nich bude dokončena v roce 2007.

Při OÚ pracuje aktivně sbor pro Občanské záležitosti, které uskutečňuje přání občanům při životních jubileích a každoročně pořádá vítání nových občánků. V obci se každý rok koná dětský den se zábavným programem pro děti.

Letní koupání je zajištěno v místním koupališti, které je každoročně čištěno. V roce 2006 byla provedena generální oprava 600 m místních komunikací a bude vybudována nová komunikace pro novou zástavbu v délce 300 m. V plánu je vybudování kanalizace pro posledních 6 rodinných domků na návsi.

V minulých letech byla provedena generální oprava veřejného osvětlení a v současné době je dokončována výměna svítidel za moderní a úsporná. V obci by bylo třeba zlepšit stav v oblasti restaurací. Obec má dobře zásobenou prodejnu potravin.

V obci žije v současné době 232 obyvatel s trvalým pobytem. Rozsáhlou výstavbou se počet obyvatel podstatně zvýší.

(převzato z oficiálních stránek města)